Zbiory NAC on-line

poprzedni obraz
następny obraz
Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego - c.d. W nagraniu: referat prof. Zygmunta Czernego - dokończenie; wypowiedź dr Romanowskiej (brak imienia) na temat m.in: analizy listów Słowackiego do matki i do Ludwiki Śniadeckiej, "listy" jako rodzaj literacki, analiza pierwszej monografii Słowackiego napisanej przez Antoniego Małeckiego; wypowiedź (brak imienia i nazwiska) poświęcona elementom orientalizmu w późniejszej twórczości poety, po zapoznaniu się z rzeczywistością Bliskiego Wschodu; referat prof. Stefanii Borkowskiej-Ciesielskiej - prof. Wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego - na temat związków poety z Hiszpanią.
Opis nagrania: Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego - c.d. W nagraniu: referat prof. Zygmunta Czernego - dokończenie; wypowiedź dr Romanowskiej (brak imienia) na temat m.in: analizy listów Słowackiego do matki i do Ludwiki Śniadeckiej, "listy" jako rodzaj literacki, analiza pierwszej monografii Słowackiego napisanej przez Antoniego Małeckiego; wypowiedź (brak imienia i nazwiska) poświęcona elementom orientalizmu w późniejszej twórczości poety, po zapoznaniu się z rzeczywistością Bliskiego Wschodu; referat prof. Stefanii Borkowskiej-Ciesielskiej - prof. Wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego - na temat związków poety z Hiszpanią.
Data wydarzenia: 1958-11-25 - 1958-11-28
Miejsce: Hiszpania Bliski Wschód
Czas nagrania: 35 min
Hasła przedmiotowe:
Inne nazwy własne:
Producent nagrania: Instytut Badań Literackich PAN
Autor:
Zespół: Zbiór nagrań dźwiękowych
Sygnatura: 33-T-7112
Pozostałe pozycje:
następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz
Dodaj do ulubionych
Deklaracja dostępności
X

Znajdź nas na szukajwarchiwach.gov.pl – nowej wersji zmodernizowanego serwisu Szukaj w Archiwach!
Przeglądaj nasze zbiory online wzbogacone o tysiące nowych skanów!
Zapraszamy na szukajwarchiwach.gov.pl