Zbiory NAC on-line

poprzedni obraz
następny obraz
Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego c. d. W nagraniu: wypowiedź (brak imienia i nazwiska) na temat szeroko stosowanej aluzji literackiej przez poetów romantycznych (używanie podobnych zwrotów i metafor); wypowiedź prof. Jeana Fabre'a (j. francuski); wypowiedź (brak imienia i nazwiska) na temat bliskiego podobieństwa "Beniowskiego" i "Balladyny" - recytacja fragmentów; wypowiedź prof. Opackiego (brak imienia) na temat referatu prof. Konrada Górskiego - o aluzji literackiej u Słowackiego, odnoszącej się do utworów innych poetów oraz do jego wcześniejszych utworów (przytaczanie tych samych zwrotów w późniejszych utworach); wypowiedź prof. Woroszeńskiego (brak imienia) na temat teorii aluzji literackich.
Opis nagrania: Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego c. d. W nagraniu: wypowiedź (brak imienia i nazwiska) na temat szeroko stosowanej aluzji literackiej przez poetów romantycznych (używanie podobnych zwrotów i metafor); wypowiedź prof. Jeana Fabre'a (j. francuski); wypowiedź (brak imienia i nazwiska) na temat bliskiego podobieństwa "Beniowskiego" i "Balladyny" - recytacja fragmentów; wypowiedź prof. Opackiego (brak imienia) na temat referatu prof. Konrada Górskiego - o aluzji literackiej u Słowackiego, odnoszącej się do utworów innych poetów oraz do jego wcześniejszych utworów (przytaczanie tych samych zwrotów w późniejszych utworach); wypowiedź prof. Woroszeńskiego (brak imienia) na temat teorii aluzji literackich.
Data wydarzenia: 1958-11-25 - 1958-11-28
Miejsce:
Czas nagrania: 43 min
Hasła przedmiotowe:
Inne nazwy własne:
Producent nagrania: Instytut Badań Literackich PAN
Autor:
Zespół: Zbiór nagrań dźwiękowych
Sygnatura: 33-T-7112
Pozostałe pozycje:
następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz
Dodaj do ulubionych
Deklaracja dostępności
X

Znajdź nas na szukajwarchiwach.gov.pl – nowej wersji zmodernizowanego serwisu Szukaj w Archiwach!
Przeglądaj nasze zbiory online wzbogacone o tysiące nowych skanów!
Zapraszamy na szukajwarchiwach.gov.pl