Zbiory NAC on-line

poprzedni obraz
następny obraz
Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego - c. d. W nagraniu: wypowiedź przedstawiciela Uniwersytetu Wiedeńskiego (brak imienia i nazwiska) o przekładach dzieł Słowackiego na j. niemiecki; referat prof. Andrzeja Sieroszewskiego - historyka literatury węgierskiej, tłumacza - pt: "Związki życia i twórczości Słowackiego z Węgrami"; wypowiedź Aliny Świderskiej na temat rymów w dramacie "Mazepa"; wypowiedź (brak imienia i nazwiska) na temat wpływu Andrzeja Towiańskiego - filozofa - na poezję Słowackiego; wypowiedź prof. Zygmunta Czernego na temat wpływu dramatopisarza hiszpańskiego Pedro Calderona na poezję Słowackiego.
Opis nagrania: Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego - c. d. W nagraniu: wypowiedź przedstawiciela Uniwersytetu Wiedeńskiego (brak imienia i nazwiska) o przekładach dzieł Słowackiego na j. niemiecki; referat prof. Andrzeja Sieroszewskiego - historyka literatury węgierskiej, tłumacza - pt: "Związki życia i twórczości Słowackiego z Węgrami"; wypowiedź Aliny Świderskiej na temat rymów w dramacie "Mazepa"; wypowiedź (brak imienia i nazwiska) na temat wpływu Andrzeja Towiańskiego - filozofa - na poezję Słowackiego; wypowiedź prof. Zygmunta Czernego na temat wpływu dramatopisarza hiszpańskiego Pedro Calderona na poezję Słowackiego.
Data wydarzenia: 1958-11-25 - 1958-11-28
Miejsce: Austria Węgry
Czas nagrania: 43 min
Hasła przedmiotowe:
Inne nazwy własne:
Producent nagrania: Instytut Badań Literackich PAN
Autor:
Zespół: Zbiór nagrań dźwiękowych
Sygnatura: 33-T-7112
Pozostałe pozycje:
następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz
Dodaj do ulubionych
Deklaracja dostępności
X

Znajdź nas na szukajwarchiwach.gov.pl – nowej wersji zmodernizowanego serwisu Szukaj w Archiwach!
Przeglądaj nasze zbiory online wzbogacone o tysiące nowych skanów!
Zapraszamy na szukajwarchiwach.gov.pl