Zbiory NAC on-line

poprzedni obraz
następny obraz
Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego c. d. W nagraniu: 2 kolejne wypowiedzi (brak imion i nazwisk) na temat ogólnej postawy Słowackiego w stosunku do wielkiej literatury romantycznej, przykłady popularności dramatu "Mazepa", wystawianego na Śląsku; referat prof. Marka Żiwowa pt: "Przekłady utworów Juliusza Słowackiego na j. rosyjski oraz wpływ jego poezji na literaturę rosyjską" (referat w j. rosyjskim).
Opis nagrania: Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego c. d. W nagraniu: 2 kolejne wypowiedzi (brak imion i nazwisk) na temat ogólnej postawy Słowackiego w stosunku do wielkiej literatury romantycznej, przykłady popularności dramatu "Mazepa", wystawianego na Śląsku; referat prof. Marka Żiwowa pt: "Przekłady utworów Juliusza Słowackiego na j. rosyjski oraz wpływ jego poezji na literaturę rosyjską" (referat w j. rosyjskim).
Data wydarzenia: 1958-11-25 - 1958-11-28
Miejsce: Śląsk
Czas nagrania: 38 min
Osoby słyszane: Marek Żiwow, Juliusz Słowacki,
Hasła przedmiotowe:
Inne nazwy własne:
Producent nagrania: Instytut Badań Literackich PAN
Autor:
Zespół: Zbiór nagrań dźwiękowych
Sygnatura: 33-T-7112
Pozostałe pozycje:
następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz
Dodaj do ulubionych
Deklaracja dostępności
X

Znajdź nas na szukajwarchiwach.gov.pl – nowej wersji zmodernizowanego serwisu Szukaj w Archiwach!
Przeglądaj nasze zbiory online wzbogacone o tysiące nowych skanów!
Zapraszamy na szukajwarchiwach.gov.pl