Zbiory NAC on-line

poprzedni obraz
następny obraz
Konferencja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji otrzymania przez poetę Czesłwa Miłosza Literackiej Nagrody Nobla - c.d. W nagraniu: referat doc. Stefana Treugutta - dokończenie; referat doc. Romana Zimmanta - pt: "Trzydzieści lat temu i później" - m.in: o przeżyciach poety w latach 1950-51, cytaty z artykułu Miłosza, z V 1952 roku opublikowanego w "Kulturze" na temat "...roli pisarza podczas  realizacji planu sześcioletniego...", cytaty z przedmowy do amerykańskiego wydania traktatu pt: "Zniewolony umysł", kazus poety na wygnaniu, refleksje pisarza dotyczące totalitaryzmu.
Opis nagrania: Konferencja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji otrzymania przez poetę Czesłwa Miłosza Literackiej Nagrody Nobla - c.d. W nagraniu: referat doc. Stefana Treugutta - dokończenie; referat doc. Romana Zimmanta - pt: "Trzydzieści lat temu i później" - m.in: o przeżyciach poety w latach 1950-51, cytaty z artykułu Miłosza, z V 1952 roku opublikowanego w "Kulturze" na temat "...roli pisarza podczas realizacji planu sześcioletniego...", cytaty z przedmowy do amerykańskiego wydania traktatu pt: "Zniewolony umysł", kazus poety na wygnaniu, refleksje pisarza dotyczące totalitaryzmu.
Data wydarzenia: 1980
Miejsce:
Czas nagrania: 45 min
Hasła przedmiotowe:
Inne nazwy własne:
Producent nagrania: Instytut Badań Literackich PAN
Autor:
Zespół: Zbiór nagrań dźwiękowych
Sygnatura: 33-T-7115
Pozostałe pozycje:
następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz
Dodaj do ulubionych
Deklaracja dostępności
X

Znajdź nas na szukajwarchiwach.gov.pl – nowej wersji zmodernizowanego serwisu Szukaj w Archiwach!
Przeglądaj nasze zbiory online wzbogacone o tysiące nowych skanów!
Zapraszamy na szukajwarchiwach.gov.pl