Zbiory NAC on-line

poprzedni obraz
następny obraz
Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego - c.d. W nagraniu: 2 wypowiedzi (brak imion i nazwisk) na temat zalet i wad monografii Juliusza Kleinera poświęconej Słowackiemu jak też o wpływach opery romantycznej na dramat Słowackiego; uwagi Anatola Sterna - poety - na temat stosunku młodego pokolenia do twórczości poety, "trudnej drogi" jego utworów na łamy lektur szkolnych; wypowiedź prof. Władysława Szyszkowskiego - prof. Katedry Literatury Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie - spostrzeżenia własne na temat wieloletniego prowadzenia seminarium na uczelni, poświęconego Słowackiemu; zakończenie sesji naukowej poświęconej Juliuszowi Słowackiemu - [prof. Henryk Jabłoński].
Opis nagrania: Sesja naukowa zorganizowana przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk z okazji 150 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego - c.d. W nagraniu: 2 wypowiedzi (brak imion i nazwisk) na temat zalet i wad monografii Juliusza Kleinera poświęconej Słowackiemu jak też o wpływach opery romantycznej na dramat Słowackiego; uwagi Anatola Sterna - poety - na temat stosunku młodego pokolenia do twórczości poety, "trudnej drogi" jego utworów na łamy lektur szkolnych; wypowiedź prof. Władysława Szyszkowskiego - prof. Katedry Literatury Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie - spostrzeżenia własne na temat wieloletniego prowadzenia seminarium na uczelni, poświęconego Słowackiemu; zakończenie sesji naukowej poświęconej Juliuszowi Słowackiemu - [prof. Henryk Jabłoński].
Data wydarzenia: 1958-11-25 - 1958-11-28
Miejsce: Kraków
Czas nagrania: 30 min
Hasła przedmiotowe:
Inne nazwy własne:
Producent nagrania: Instytut Badań Literackich PAN
Autor:
Zespół: Zbiór nagrań dźwiękowych
Sygnatura: 33-T-7112
Pozostałe pozycje:
następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz następny obraz
Dodaj do ulubionych
Deklaracja dostępności
X

Znajdź nas na szukajwarchiwach.gov.pl – nowej wersji zmodernizowanego serwisu Szukaj w Archiwach!
Przeglądaj nasze zbiory online wzbogacone o tysiące nowych skanów!
Zapraszamy na szukajwarchiwach.gov.pl